Reklama muralowa

reklama muralowa

Wraz ze zmianą form reklamy na rynku reklamy zewnętrznej zmienia się także podejście klientów do formy promocji jaką jest reklama muralowa.

Reklama muralowa jest niczym innym jak ściennymi malowidłami reklamującymi produkt lub usługę. Przed ich popularyzacją treści murali były dosyć proste, tj. logotypy, proste napisy i geometryczne wzory. Dziś nie ma już praktycznie obostrzeń w formie jaka na ścianie może zostać przedstawiona. Wiele murali to rysunki trójwymiarowe, pięknie wycieniowane i kolorowe. Nawet specjaliści mają często problemy by zidentyfikować czy dana reklama jest banerem winylowym z pełnym zadrukiem UV czy po prostu żmudnie namalowanym malowidłem/muralem.

Murale wykonywane są wieloetapowo. Najpierw projektowany jest pod tę formę promocji specjalny layout reklamy. Musi brać pod uwagę nieliczne, ale obostrzenia w malowaniu reklamy. Następnie przy użyciu projektorów i podnośników koszowych rzucamy obraz reklamy na ścianę i szkicujemy docelowy wzór. Po tym następuje żmudne odwzorowywanie, mieszanie farb i malowanie rysunku zgodnie z życzeniami klienta.

Cały proces malowania muralu o powierzchni 100-200m2 trwa około pięciu dni i nocy. Jak na przygotowanie reklamy to bardzo długo. Ale wg nas bardzo warto.

Wystarczy zerknąć na poniższe zdjęcia – a jeśli interesuje Cię wycena takiej formy promocji to po prostu zadzwoń lub napisz do nas. Zapewniamy Cię – zostaniesz na ustach wielu klientów 🙂