Odśnieżanie dachów domów, firm i hal przemysłowych

Odśnieżanie dachów jest jedną z bardziej niebezpiecznych usług jakie posiadamy w naszym portfolio.

Każdy dach ma własną charakterystykę, zbudowany jest z innego materiału, ma inny spadek. Na każdym dachu znajdują się inne punkty asekuracyjne – a na wielu nie ma żadnych… Wiele dachów ma całkowicie niestandardowe instalacje odgromowe, które poprowadzone są najmniej spodziewanych miejscach a w zimie pokryte warstwą śniegu i lodu. Do tego instalacje telewizyjne, luźne kable, wiatr i niskie temperatury – to wszystko składa się na pracę, którą trzeba wykonywać ze szczególnym poszanowaniem zasad BHP i z zachowaniem wyjątkowego rozsądku.

Usuwanie śniegu jest szczegółowo uregulowane prawami krajowymi i miejscowymi.

A wymogi przepisów są bezlitosne. Jak wynika z art. 61 ustawy Prawo budowlane – właściciel lub zarządca obiektu jest zobowiązany zapewnić jego bezpieczne użytkowanie, m.in. w razie wystąpienia silnych wiatrów czy intensywnych opadów atmosferycznych. O ile z odśnieżaniem placu, drogi czy posypaniem soli i piasku na podjeździe poradzi sobie każdy… o tyle przy zalegającym śniegu na dachu już nie będzie to takie łatwe. Oblodzenie, sople, niska temperatura i złogi śniegu stanowią poważne wyzwanie dla bezpieczeństwa lokatorów i osób przebywających w pobliżu nieruchomości.

Odśnieżanie nie jest zwykłą fizyczną pracą. Wymaga ona bowiem pewnego przygotowania technicznego.

Śnieg jest ciężkim opadem. Jeden metr sześcienny suchego śniegu waży ok 200kg. Taka sama warstwa mokrego śniegu ważyć może już ponad 600kg!. Przeciętna hala w Wielkopolsce ma powierzchnię dachu ok. 10.000m2. Proste wyliczenia pokazują, że przy 20 centymetrowej warstwie śniegu waga śniegu na dachu takiej hali może wynieść powyżej 400 ton. Są to obciążenia, które są już na granicy i jakikolwiek opad dodający ciężar może być katastrofalny w skutkach.

Nasi specjaliści oferują odśnieżanie dachów i właśnie takich powierzchni – trudnych, wymagających i niebezpiecznych.

Zachęcamy więc do kontaktu z naszymi specjalistami od odśnieżania. Podpowiemy jakie obciążenia może przenieść Państwa dach i doradzimy, kiedy odśnieżanie będzie niezbędne. Zajmujemy się różnymi pracami wysokościowymi, zapoznaj się z ofertą.

Złóż zapytanie

Odpowiadamy w ciągu 15 minut.

Adres:

BIG Group Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Poznańska 58a/1
60-853 Poznań