Rebranding marki Royaldent

Cele i założenia

Royal Dent to poznańska klinika dentystyczna która mieści się w samym sercu miasta. Jako placówka z długoletnią tradycją posiada sporą rzeszę klientów, którzy przez lata byli przyzwyczajeni do stonowanego i tradycyjnego brandingu firmy. W połowie września 2018 roku właściciel firmy zwrócił się do nas z prośbą odświeżenia i unowocześnienia wizerunku. Zadanie było o tyle skomplikowane że jednocześnie musieliśmy mocno popracować nad formą wizualną aby dostosować go do aktualnych trendów, a jednocześnie zachować elementy które dla mieszkańców centralnego Poznania były już dobrze znane.

Rebranding z klasą..

Planując działania musieliśmy pod uwagę tradycję firmy, oraz prośby właściciela. Naszym zadaniem było wykonanie logotypu, projektu oraz realizacji druku wizytówek, zaproponowanie nowych barw, kompletna przebudowa strony internetowej wraz z przygotowaniem bazy danych, serwera oraz odpowiednich przekierowań związanych z domeną. Dodatkowo wykonaliśmy też szereg wizualizacji takich rzeczy jak szyld zewnętrzny, ulotka i inne. Miało to na celu pomóc klientowi w procesie decyzyjnym.

Widoczni w internecie

Od połowy czerwca strona firmy Royal Dent notowała spadki, w lokalnych wynikach wyszukiwania. Było to spowodowane wprowadzeniem nowego algorytmu Google który zgodnie z przyjętą strategią „Mobile first” nagradzał dobrymi pozycjami serwisy które były dostosowane do urządzeń mobilnych, a niedostosowane karał obniżając drastycznie pozycje. Mimo że Royal Dent miał grono stałych klientów, nadal musiał pozyskiwać nowych. Dlatego ważną częścią przy tworzeniu nowego serwisu było odbudowanie w krótkim czasie wcześniejszych pozycji.

Działania które podjęliśmy podczas tworzenia nowej strony internetowej to przede wszystkim, pełna optymalizację pod kątem poprawności nagłówków, ilości treści, linkowania wewnętrznego i najważniejsze pełnej responsywności. Dodatkowo sprawdziliśmy i poprawiliśmy także prędkość wczytywania strony oraz wielkość zdjęć które miały na to bezpośredni wpływ.
Pierwsze efekty przeprowadzonych działań możecie zobaczyć na poniższych screenach.

Analiza ruchu RoyalDent
Wykres wzrostu ilości fraz w Top10 oraz ilości ruchu na stronie. Nasze działania zaczęliśmy w połowie sierpnia.
Aktualne pozycje wraz z miesięczną ilością wyszukiwań. Top 5 na najważniejsze lokalne frazy osiągnięte.

Jeśli spodobała Ci się ta realizacja i chcesz z nami współpracować, kliknij obok.