Arborystyka, czyli jesienne porządki !

arborystyka

Prace przy drzewostanie to nasza pasja od wielu lat 🙂

Jesień pełną gębą! Drzewa totalnie zmieniły swoje kolory .. czas przygotować się na bezwzględną zimę!
Oczywiście w swoim ogródku robić jesienne porządki to czysta przyjemność ale są też miejsca i zakamarki, w które może dotrzeć tylko arborysta !

Co to jest arborystyka?

Pojęcie to pochodzi z języka łacińskiego od słowa „arbor”, które oznacza drzewo. Czym się zajmują? Najogólniej mówiąc, arboryści to osoby, które pielęgnują pojedyncze drzewa metodą alpinistyczną, nie używając przy tym ciężkich sprzętów. Arborysta zajmuje się także wycinką drzew metodą sekcyjną (od góry) w trudno dostępnych miejscach.

Arboryści wykonują nie tylko bardzo pożyteczną pracę, dbając o zdrowie drzew, ale też od nich może zależeć nasze bezpieczeństwo. Stare drzewa w parkach oraz w innych miejscach przestrzeni miejskiej trzeba odpowiednio pielęgnować, przycinać konary, gdyż mogą one stanowić realne zagrożenie dla ludzi.

Teraz już wiesz kim jest arborysta – a wiedziałeś, że mamy takie usługi w naszej ofercie ? Sprawdź! 

Działamy na terenie całego kraju. Zapraszamy do skorzystania z oferty wszystkie osoby borykających się z nadmiernie rozrośniętymi drzewami. Jeżeli nie możesz samodzielnie zadbać o ich właściwą pielęgnację, nasz zespół kompleksowo wykona wszystkie prace za ciebie.

Bądź na bieżąco na naszym Instagramie