Ekologia w reklamie- ekodruk i ekomural

Według rankingu Major Cities Ranking Air Quality Index (AQI) polskie miasta utrzymują się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych na świecie. W szczególności Kraków, Warszawa, Wrocław oraz Poznań.

Jakość powietrza jest jednym z głównych problemów środowiskowych.  Emisja toksycznych substancji produkowanych m.in. przez przemysł, opał oraz spaliny z aut doprowadziły do zatrucia powietrza. Przyczyniają się do powstawania wielu chorób oraz zaburzeń reprodukcji i alergii. Działają również niekorzystnie na świat roślin zakłócając, chociażby, istotny dla nich proces fotosyntezy. 

Ponieważ kochamy swoją pracę tak samo, jak ekologię i innowacyjne rozwiązania nieustannie poszukujemy rozwiązań, które łączą wszystkie ważne dla nas aspekty. Dlatego w Big Group oferujemy m.in. możliwość druku eko oraz ekomurale! 

Na czym polega ekodruk? 

Kartka papieru pochodząca z recyklingu

Chociażby na wykorzystaniu do druku papieru z recyklingu. Stosując w poligrafii papier ekologiczny, ograniczamy ponad normatywną wycinkę lasów. Jest to troska o dobro środowiska naturalnego, ale również istotny składnik budowania odpowiedzialnego i pozytywnego wizerunku firmy, który często brany jest pod uwagę działań PR. Tworzymy ekologiczne materiały reklamowe, takie jak plakaty, foldery, wizytówki, ulotki i wiele, wiele więcej!

Co to jest ekomural? 

Najprościej mówiąc, to wielki ścienny obraz, który jest wykonany farbami oczyszczającymi powietrze. Są to tzw. farby fotokatalityczne produkowane na bazie naturalnych składników, a dzięki zawartości dwutlenku tytanu mają niesamowite właściwości. Pod wpływem działania promieni UV dochodzi na pomalowanej powierzchni do procesu fotokatalizy. W czasie jej trwania, rakotwórcze tlenki azotu są rozkładane na substancje, które nie są szkodliwe dla naszego zdrowia. Ekologiczny mural to nie tylko skuteczny sposób na walkę ze smogiem, ale i efektywny sposób na dotarcie do grupy docelowej. Mural wyróżnia się atrakcyjnością przekazu spośród innych nośników reklamy zewnętrznej takich jak billboard czy citylight. 

Potrafimy wykonać nawet najbardziej wymagające projekty, zadzwoń  ?